2002: Piątka z Dunajcem

14
Październik
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-16

BAZ09102017-2004

Tuż po meczu rocznika 2001 na boisko wyszli rok młodsi zawodnicy Białej Gwiazdy. Do przerwy było 0:0, ale po niej piłka w siatce Dunajca Ostrowsko lądowała pięciokrotnie. Ważne zwycięstwo, drugie na przestrzeni czterech dni.

Pierwsza połowa, mimo przewagi Białej Gwiazdy, zakończyła się bezbramkowym remisem. Pokonać bramkarz Dunajca próbowali Daniel Wolak, Kacper Wydra czy Aleksander Buksa, ale albo były to zbyt lekkie próby, albo po prostu niecelne.

Inaczej sytuacja wyglądała w drugiej połowie. Już na jej początku goście osłabili się w momencie, gdy ostatni obrońca Dunajca wyciął przed polem karnym Wydrę. Napastnik ustawił piłkę i uderzył obok muru, kierując piłkę do bramki. Wiślacy poszli za ciosem i chwilę później Wydra strzelił swoją drugą bramkę, a trzecia padła po dograniu w pole karne Daniela Muniaka, które niefortunnie przeciął obrońca z Ostrowska.

To był mecz ładnych bramek, bo za taką trzeba uznać też główkę Aleksandra Buksy, który uprzedził wszystkich i idealnie, strzałem przy bliższym słupku, zamknął dośrodkowanie Aleksa Leśniaka. Leśniak miał też udział przy piątej bramce – przeprowadzili do spółki z Wiktorem Szywaczem akcję jak z Play Station, która zakończyła się strzałem tego drugiego do pustej bramki. W końcówce ponownie szansę występu w dwa lata starszej drużynie (a trzy lata lidze) dostał Piotr Zagórowski.

12. kolejka Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych
14 października, 12:30, ul. Reymonta 22, Kraków
Wisła Kraków – Dunajec Ostrowsko 5:0 (0:0)
Kacper Wydra 46′, 51′, gol samobójczy 53′, Aleksander Buksa 67′, Wiktor Szywacz 69′

Wisła Kraków: Szymon Goch – Jakub Kulig, Patryk Pischinger, Konrad Konik, Jakub Banasik – Aleks Leśniak, Daniel Muniak, Daniel Wolak, Wiktor Szywacz, Aleksander Buksa – Kacper Wydra oraz Piotr Zagórowski, Jakub Galos, Bartłomiej Fluda, Szymon Nocoń

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x