2002: Wyraźnie lepsi od starszego Widzewa

07
Sierpień
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-16

BAZ08062017-5098

W niedzielne południe Wisła Kraków 2002, przygotowująca się do zmagań w Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych, pokonała rok starszą drużynę Widzewa Łódź aż 8:1.

Fotorelacja z meczu autorstwa Bartka Ziółkowskiego

Biała Gwiazda od początku gwizdka sędziego przejęła kontrolę nad spotkaniem. Rok starsi zawodnicy łódzkiego Widzewa mieli wprawdzie przewagę fizyczną nad wiślakami, jednak nie przełożyło się to na końcowy rezultat spotkania. Podopieczni trenera Adriana Filipka stosując grę pressingiem szybko odbierali futbolówkę przeciwnikom. W pierwszej części gry na listę strzelców wpisali się Michał Przybyło oraz jeden z testowanych zawodników.

BAZ08062017-5110

Po zmianie stron wiślacy ponownie byli stroną przeważającą. Biała Gwiazda w głównej mierze budowała akcje krótkimi podaniami, co przyniosło pozytywne efekty w postaci bramek. W drugiej połowie do siatki rywali ponownie trafił zawodnik testowany, hat-trickiem popisał się Jakub Banasik, a po jednym trafieniu dołożył drugi zawodnik testowany oraz Klaudiusz Kaczkowski. Tym samym Wisła odniosła przekonujące zwycięstwo 8:1. W najbliższych dniach Biała Gwiazda będzie szlifować swoją formę na obiektach przy ul. Reymonta. W dniach 18-20 sierpnia wiślacy będą przebywać na turnieju w Zagrzebiu, gdzie zmierzą się m.in. z rumuńskim CFR Cluj, czy włoskim Sassuolo US.

BAZ08062017-5145

Chcieliśmy zagrać z rok starszym przeciwnikiem, bowiem z takimi będziemy rywalizować w lidze w nadchodzącym sezonie. Liczyłem, że będzie to bardziej wymagające spotkanie, a rywal nam się bardziej postawi. Cieszę się, że chłopcy pomimo zmęczenia obozem i treningami pokazali się z dobrej strony. Realizowali zadania, które zostały przed nimi postawione, odnieśli wysokie zwycięstwo. Jak do tej pory zawodnicy wykonywali dobrą pracę pomimo zmęczenia i upałów jakie nam doskwierały na obozie. Pokazali charakter i wielką chęć do rozwoju. Kilka razy musieliśmy trochę poważniej porozmawiać, ale liczę, że wyjdzie to nam wszystkim na dobre . Z optymizmem patrzymy w przyszłość. Tak na turniej w Chorwacji jak i na zmagania w lidze – podsumował trener Adrian Filipek.

Wisła Kraków – Widzew Łódź 8:1 (2:0)
Michał Przybyło, zawodnik testowany 1 (dwie), zawodnik testowany 2, Jakub Banasik (trzy), Klaudiusz Kaczkowski

I połowa: Szymon Goch – Patryk Pischinger, Jakub Zima, Konrad Konik, Michał Przybyło – Aleks Leśniak, Wiktor Szywacz, Daniel Muniak – Jakub Banasik, zawodnik testowany, Daniel Wolak

II połowa: Szymon Goch – zawodnik testowany 3, Klaudiusz Kaczkowski, Bartłomiej Gierek, Jakub Kulig – Konrad Konik, Wiktor Szywacz, zawodnik testowany 2 – zawodnik testowany 1, Jakub Banasik, zawodnik testowany 4

BAZ08062017-5146

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x