2002: Granica stu goli przekroczona!

13
Kwiecień
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-15

BAZ04122017-6143

W Wielki Czwartek przy ul. Szablowskiego 1, Wisła Kraków 2002 w ramach 17. kolejki Małopolskiej Ligi Trampkarzy mierzyła się z Karolem Wadowice. Po jednostronnym spotkaniu Biała Gwiazda wygrała 6:0, a bramki zdobywali: Sławomir Chmiel (trzy), Adam Warmuz, Bartłomiej Gierek oraz bramkarz – Bartosz Matoga. Ostatni gol był już 101. strzelonym przez Wisłę w tym sezonie.

Fotogaleria z meczu autorstwa Bartka Ziółkowskiego

Zgodnie z przewidywaniami Wisła Kraków już od pierwszych minut zaczęła stwarzać dogodne sytuacje na zdobycie bramki. Na pierwsze trafienie musieliśmy czekać do 15. minuty meczu, kiedy to Sławomir Chmiel pokonał golkipera gości uderzeniem z lewej nogi. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki. Chwilę później Wiślacy wykonywali rzut rożny, po którym zakotłowało się w polu karnym gości. Najlepiej w tej sytuacji zachował się Chmiel, który ponownie wpisał się na listę strzelców. Minutę później było już 3:0 dla Białej Gwiazdy. Daniel Wolak strącił piłkę do Adama Warmuza, a ten przelobował bramkarza.

BAZ04122017-6202

W drugiej części spotkania Wiślacy ponownie byli stroną dominującą i dołożyli kolejne trzy trafienia. Na 4:0 podwyższył Chmiel po asyście Daniela Muniaka. W 47. minucie meczu asystę zanotował Jakub Galos, a na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Gierek. Tuż przed końcem meczu Jakub Zima dograł piłkę w pole karne wzdłuż bramki, a całą akcję zamknął Bartosz Matoga, ustalając tym samym rezultat spotkania na 6:0. Warto odnotować, że golkiper w czwartkowym spotkaniu rozegrał 25 minut jako zawodnik z pola. Występował na pozycji środkowego obrońcy, natomiast później został przesunięty do ataku. Ostatecznie Wisła 2002 wygrała 6:0, przekraczają tym samym granicę 100. goli w lidze. Już w najbliższą niedzielę mecz z mistrzem jesieni – Sandecją Nowy Sącz.

17. kolejka Małopolskiej Ligi Trampkarzy
13 kwietnia, godz. 12:30, ul. Szablowskiego 1, Kraków
Wisła Kraków – PUKS Karol Wadowice 6:0 (3:0)
Sławomir Chmiel 15′, 21’, 36′, Adam Warmuz 22′, Bartłomiej Gierek 47’, Bartosz Matoga 68’
Wisła Kraków: Szymon Goch – Patryk Pischinger, Jakub Zima, Konrad Konik, Kacper Masny- Aleks Leśniak, Wiktor Szywacz, Daniel Muniak, Sławomir Chmiel, Adam Warmuz- Daniel Wolak oraz Bartosz Matoga, Jakub Galos, Michał Przybyło, Bartłomiej Gierek, Mateusz Grzybowski, Karol Włodarski, Mateusz Kaleta

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x