2001: Wysoko z lwowianami, pewnie z warszawianami

22
Styczeń
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-16

2001-kopiowanie

Wysokie z FC Halychyna Lviv i zasłużone z Unią Warszawa zwycięstwa odniosła w niedzielne przedpołudnie Wisła Kraków 2001. Podopieczni trenera Marcina Pluta rozegrali rano dwa spotkania i z obu mogą być zadowoleni.

Pierwszym mecz z Ukraińcami zakończył się bardzo wysokim zwycięstwem, a skutecznością błysnął Jan Dziadkowiec, który pięciokrotnie trafiał do siatki, w tym raz przewrotką. Trzy bramki dołożył Arkadiusz Kasia, po dwa – Michał Cienkosz, Grzegorz Janiczak i Michał Zając oraz jedno Adrian Gałka. I ostatecznie wiślacy wygrali 15:0. W drugim meczu już było trudniej. Pierwsza bramka padła w ostatniej minucie pierwszej połowy, gdy Szymon Windys dograł piłkę na głowę Jakuba Zawada, a ten uderzył w okienko bramki warszawian. Po przerwie wiślacy dłużej utrzymywali się przy piłce, praktycznie nie oddawali inicjatywy, czego efektem była bramka zawodnika testowanego po dograniu Zawady. W końcówce Unia odgryzła się po stałym fragmencie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i strzale głową napastnika, który uprzedził wychodzącego z bramki Bartosza Matogę, zdobyła honorową bramkę.

Unia była mocna fizycznie, jednak pomimo tego, że kilku zawodników było testowanych przeważaliśmy. Wiadomo, że nie mogli się rozumieć, bo grali ze sobą pierwszy raz. Brakowało też odpowiednich reakcji na dane sytuacje boiskowe u tych chłopaków, ale do tej pory nie grali w naszym systemie, więc dopiero się tego uczyli. Na bieżąco poprawialiśmy błędy i wyglądało to dobrze. Sam fakt, że w drugiej połowie mieliśmy osiem sytuacji bramkowych, a tylko jednobramkowe zwycięstwo, świadczy o tym, że wynik nie do końca oddaje przebieg spotkania. Dwa sparingi pożytyczne, zwłaszcza jeśli chodzi o minuty na boisku bo prawie każdy zagrał godzinę. Zrealizowaliśmy to, co sobie zakładaliśmy, ale zawsze może być lepiej – podsumował sparingi trener Marcin Pluta.

Wisła Krakow – FC Halychyna Lviv 15:0 (8:0)
Jan Dziadkowiec 5, Arkadiusz Kasia 3, Michał Cienkosz 2, Grzegorz Janiczak 2, Michał Zając 2, Adrian Gałka

Wisła Kraków: Szymon Tokarz – Adrian Gałka, Klaudiusz Kaczkowski, Dawid Jampich, Jakub Kościelniak – Jakub Janik (41′ Michał Zając), Grzegorz Janiczak, Arkadiusz Kasia – Michał Cienkosz (41′ Piotr Buczek), Jan Dziadkowiec, Bartosz Główczyk (60′ Michał Cienkosz).

Wisła Kraków 2001 – Unia Warszawa 2:1 (1:0)
Jakub Zawada, zawodnik testowany

Wisła Kraków: Szymon Tokarz (41′ Bartosz Matoga) – Jakub Zawada, Michał Zając (20′ Kamil Pachel), zawodnik testowany, Szymon Windys – Kamil Bentkowski, Kacper Durda (41′ zawodnik testowany), zawodnik testowany – Piotr Buczek (20′ Wojciech Ruśniak), zawodnik testowany, Maciej Grojec (60′ Kacper Durda)

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x