2001: Hattrick Grojca i zwycięstwo przed przerwą

13
Kwiecień
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-16

BAZ04122017-5812

Tylko w pierwszej połowie padały bramki w meczu 5. kolejki grupy mistrzowskiej Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych. Wisła Kraków 2001 pokonała Unię Tarnów 4:0 po hattricku Macieja Grojca i samobójczej bramce gości. Wiślacy na półmetku rozgrywek są liderem rozgrywek.

Fotogaleria z meczu autorstwa Bartka Ziółkowskiego

Podopieczni trenera Marcina Pluty przystępowali do tego spotkania jako faworyci i szybko to potwierdzili, gdy już w 7. minucie Maciej Grojec dał prowadzenie pewnym strzałem. Dziesięć minut później skorzystał z nieporozumienia obrońcy Unii z bramkarzem i wpakował piłkę do pustej siatki. Wiślacy nie zwalniali, stwarzali sobie kolejne sytuacje i w 22. minucie było już 3:0. Michał Cienkosz wstrzelił piłkę w pole karne, ta jeszcze odbiła się od tarnowianina, czym kompletnie zmyliła bramkarza. Wynik w pierwszej połowie, a jak się później okazało w całym meczu, zamknął strzelec pierwszej i drugiej bramki, wolejem wykańczając dośrodkowanie z lewego skrzydła.

BAZ04122017-5870

Goście w pierwszej połowie stworzyli sobie dwie dobre okazje, ale za każdym razem górą był Szymon Tokarz, który doskonale bronił w sytuacjach sam na sam. Po zmianie stron Unia już nie zagroziła wiślackiej bramce ani razu. Z kolei Wisła nie potrafiła podwyższyć prowadzenia. Żałować na pewno mógł Cienkosz, który świetnie złożył się do przewrotki, ale uderzył nad bramką. Ostatecznie Wisła Kraków 2001 odniosła kolejne zwycięstwo w gr. mistrzowskiej Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych i rundę rewanżową zacznie na pewno z pozycji lidera, mając co najmniej cztery punkty przewagi nad Progresem Kraków.

5. kolejka grupy mistrzowskiej Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych
13 kwietnia, godz. 10:00, ul. Szablowskiego 1, Kraków
Wisła Kraków 2001 – Unia Tarnów 4:0 (4:0)
Maciej Grojec 7′, 18′, 35′, Michał Cienkosz 22′

Wisła Kraków: Szymon Tokarz – Adrian Gałka (41′ Jakub Zawada), Michał Zając, Dawid Jampich (61′ Kamil Pachel), Szymon Windys (41′ Jakub Kościelniak), Kamil Bentkowski, Arkadiusz Kasia, Bartosz Główczyk, Michał Cienkosz, Kacper Durda (41′ Wojciech Ruśniak), Maciej Grojec (61′ Dominik Wójcik)

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x