2000: Zagłebie Lubin lepsze od Wisły

02
Marzec
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-17

BAZ03022017-5096

Czwartkowy sparing rocznika 2000 dla Zagłębia Lubin. Miedziowi pokonali Wisłę Kraków aż 4:1. Jedyną bramkę dla Białej Gwiazdy zdobył Daniel Morys.

Fotogaleria z meczu autorstwa Bartka Ziółkowskiego

Był to nietypowy sparing, ponieważ spotkały się drużyny, które wiosną nie zagrają w makroregionalnej lidze. Nietypowy więc, ponieważ aspiracje obu klubów sięgają wyżej. Niemniej Jednak przyszło się sprawdzić w takich okolicznościach. I od początku lepiej radzili sobie goście, którzy raz po raz niepokoili strzałami Kacpra Loranca. Nasz bramkarz wybronił pierwsze dwa strzały, trzeci również, ale przy dobitce nie miał już szans i od 13. minuty Zagłębie prowadziło. Szybko wynik mógł się zmienić, ale Daniel Morys będąc na 10. metrze przed pustą bramką posłał piłkę nad poprzeczką. Chwilę później Wisła przeprowadziła akcję, w której za polem karnym interweniować musiał bramkarz lubinian. Wybił piłkę tak niefortunnie, że ta spadła na 40. metr pod nogi Filipa Handzlika, ale lob skrzydłowego minął słupek po niewłaściwej stronie. Do przerwy obie drużyny już groźniejszych okazji sobie nie stworzyły.

BAZ03022017-5148

Po zmianie stron Wisła przyśpieszyła, co dało efekt w 52. minucie. Adrian Kudelski wypuścił sam na sam Morysa, a ten naciskany przez obrońcę wślizgiem skierował piłkę obok wychodzącego bramkarza. Wisła grała w tym okresie dobrze, ale wystarczyła chwila nieuwagi i goście wyprowadzili kontratak, zakończony skutecznym strzałem. Była to 55. minuta. Dziewięc minut później Zagłębie wykorzystało kolejny błąd Wisły. Jeden z zawodników z Lubina odzyskał piłkę w bocznym sektorze, dograł na skraj pola karnego i Kamil Broda był bez szans przy strzale w okienko. 120 sekund padła w niemal identyczny sposób kolejna bramka dla gości. Wiślacy próbowali się odgryźć – w końcówce ładnym podaniem do wychodzącego na wolne pole Kacpra Tokarczyka popisał się Jakub Janik, ale sędzia nie wiadomo dlaczego odgwizdał spalonego. Ostatecznie Zagłębie Lubin pokonało Wisłę Kraków 2000 4:1. W niedzielę sparingi pomiędzy tymi klubami w rocznikach 2002, 2003, 2004 oraz 2006 i 2007.

Wisła Kraków – Zagłębie Lubin 1:4 (0:1)
Daniel Morys 52′

Wisła Kraków: Kacper Loranc – Jakub Żółkoś, Kacper Pandyra, Szymon Jeziorski, Waldemar Lubera – Adrian Kudelski, Jakub Janik – Filip Handzlik, Franciszek Wróblewski, Daniel Morys, Michał Bujas oraz Kamil Broda, Patryk Skóbel, Dawid Pasternak, Dawid Kałuża, Kacper Tokarczyk, Wojciech Kokoszewski, Kacper Ostrowski

BAZ03022017-5002

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x