2000: Poranna wygrana z Hutnikiem

22
Kwiecień
2017

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-17

bz04082017-5192

Bramki Jakuba Jędrasa i Wojciecha Kokoszewskiego dały Wiśle Kraków 2000 wygraną z Hutnikiem Kraków w 6. kolejce grupy mistrzowskiej Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych. Podopieczni trenera Wojciecha Makowskiego gonią liderujący rocznik 2001.

Z racji tego, że spotkanie zostało przełożone na godz. 8:45, na trybunach boiska przy ul. Koletek 20 stawili się praktycznie sami pasjonaci piłki nożnej, którzy postanowili od młodzieżowej piłki rozpocząć weekend. I raczej nie mogli narzekać na wybór. Już na początku Wisła objęła prowadzenie za sprawą Jakub Jędrasa, który wykorzystał długie podanie z głębi pola. Jednobramkowe prowadzenie utrzymywało się do końca połowy, chociaż Wisła miała sytuacje, żeby podwyższyć prowadzenie. Często jednak brakowało ostatniego podania, bądź cierpliwości napastników, którzy łapani byli na pozycje spalone. Swoje okazje miał też Hutnik, gospodarze próbowali zaskoczyć Patryka Pawelę strzałami z dystansu i choć uderzali celnie, to nasz bramkarz nie miał problemmów z łapaniem piłki.

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił – Wisła dłużej utrzymywała się przy piłce, a Hutnik, który musiał zaryzykować zostawiał sporo miejsca na swojej połowie, co wiślacy wykorzystywali długimi podaniami bądź indywidualnymi akcjami, takimi jak Kuby Janika w 60. minucie, który minął trzech zawodników i podał do Michała Bujasa, ale skrzydłowy uderzył minimalnie niecelnie. Druga bramka dla Wisły jednak padła – Franciszek Wróblewski przyjął piłkę w polu karnym, odegrał do lepiej ustawionego Wojciecha Kokoszewskiego, który z bliska pokonał bramkarza Hutnika. Więcej bramek w tym meczu już nie padło, chociaż warta uwagi była próba Wróblewskiego, który krzyżakiem próbował podwyższyć prowadzenie, ale został zablokowany przez obrońcę. Wisła Kraków 2000 pokonała Hutnik Kraków 2:0.

6. kolejka grupy mistrzowskiej Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych
22 kwietnia, godz. 8:45, ul. Koletek 20, Kraków
Hutnik Kraków – Wisła Kraków 0:2 (0:1)
Jakub Jędras 7′, Wojciech Kokoszewski 63′

Wisła Kraków: Patryk Pawela – Jakub Żółkoś, Kacper Pandyra, Szymon Jeziorski, Waldemar Luberda – Jakub Janik (66′ Karol Tokarczyk), Adrian Kudelski, Wojciech Kokoszewski (66′ Patryk Skóbel), Jakub Jędras (60′ Kacper Ostrowski) – Filip Paryła (50′ Michał Bujas), Franciszek Wróblewski

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x