2000: Operacja „sezon 2016/17” rozpoczęta!

20
Lipiec
2016

Autor Akademia

Kategoria Aktualności / U-17

pierwszy trening Wisły 2000 w sezonie 2016/17

W środowe popołudnie Wisła Kraków 2000 rozpoczęła sezon 2016/2017. Drużyna prowadzona przez trenera Goncalo Feio występować będzie w Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych, a już za trzy dni wyjedzie na zgrupowanie do Straszęcina. W sztabie szkoleniowym, oprócz Portugalczyka, pojawił się nowy trener.

Środowy trening rozpoczął się o godzinie 16:00 na Boisku Treningowym przy ul. Reymonta 22. Istniała poważna obawa, że wiślacy nie będą mogli u siebie trenować w związku z organizacją Światowych Dni Młodzieży, ale ostatecznie udało się uzyskać zgodę na zajęcia.

Zdjęcia z pierwszego treningu

Po rozgrzewce przeprowadzonej przez trenera Jakuba Sage pałeczkę przejął Goncalo Feio. Głównym założeniem treningu było wyprowadzenie piłki oraz atakowanie w przewadze. Zawodnicy ćwiczyli krótkie prowadzenie piłki, wyjście na pozycje, ofensywne przyjęcia piłki, a także krótkie i długie podania. Celem było również lepsze poznanie zawodników, a także ukazanie ich zalet oraz wad. Trening zakończył się ok. półgodzinną grą, w której zawodnicy mieli wykorzystywać nauczone schematy. Nowy trener zaimponował zawodnikom, co potwierdził po treningu Kuba Jędras: „Widać, że trener ma na nas nowy pomysł, bardzo nam się to podoba. Dużo widzi, chce nam dużo pokazać, szybko koryguje nasze błędy. Wiele można się od niego nauczyć i bardzo cieszymy się z tego powodu”.

23 lipca drużyna wyjeżdża na obóz przygotowawczy do Straszecina, który będzie trwał sześć dni. Podczas zgrupowania planowane jest rozegranie dwóch sparingów. Trener Sage opowiedział nam o zaplanowanych tam treningach: „Pierwszego dnia głównym celem będzie adaptacja, a w każdym kolejnym dniu, poza dniami meczowymi będą się odbywały dwa treningi. Rano będzie trening indywidualny, połowa grupy jest ze mną, a druga połowa z trenerem Goncalo, który skupi się na pozycjonowaniu. Będzie to luźniejszy trening. Natomiast ze mną będzie prewencja albo indywidualny trening motoryczny. Będziemy brać chłopaków pozycjami, aby trening dostosowany był do specyfiki pozycji”.

pierwszy trening Wisły 2000 w sezonie 2016/17

Po powrocie wiślaków czeka ostatnia prosta przed startem ligowych rozgrywek. Cel – identyczny jak rok temu, dostać się do makroregionu. Na razie jednak nie ma oficjalnych informacji z Małopolskiego Związku Piłki Nożnej dotyczących kształtu ligi.

„Wisła jest jednym z najlepszych klubów w Polsce, więc nie mogłem się spodziewać niczego innego niż jednej z najlepszych grup w Polsce. Uważam, że zespół ma bardzo duży potencjał techniczny, zaangażowanie było na bardzo wysokim poziomie, jeżeli utrzymają je przez cały sezon to może to być on naprawdę dobry” – powiedział po treningu Feio, z którym już wkrótce szersza rozmowa na naszej stronie.

Nową postacią w sztabie szkoleniowym, oprócz Portugalczyka, jest Wojciech Makowski, który będzie pełnił rolę asystenta Feio. Makowski urodził się 4 sierpnia 1990 roku. Do 21. roku życia był zawodnikiem takich klubów jak Borek Kraków, Garbarnia Kraków, Pogoń Skotniki oraz LKS Mogilany. Następnie trenował grupy dziecięce w Szkółce Piłkarskiej Borek Kraków oraz w AP Budujemy Sukces w Liszkach. Trener z licencją UEFA B, po kilkumiesięcznych stażach w hiszpańskich klubach Club Atlético Osasuna i Granada CF. W poprzednim sezonie Makowski pracował z rocznikami 2002 i 2004 w zespole SEMP Warszawa. Oprócz pomocy Feio, Makowski będzie też prowadził jedną z grup w roczniku 2007.

wojciech makowski

KURO_Akademia

 

Strona wykorzystuje pliki cookies - jeśli zgadzasz się z polityką cookies zatwierdź klikając - "akceptuję"
Akceptuję
x